Pronks – ümarpronks, pronkstoru, kuuskant, latt, leht

Pronks – ümarpronks, pronkstoru, kuuskant, latt, leht

Kamika GS OÜ pakub laias valikus värvilisest metallist tooteid. Pronksist tooted: ümarpronks, toru, kuuskant, traat, lehtpronks.

Ümapronks – tahke, ümmarguse ristlõikega profiil, valmistatud tinaga või tinata pronksist. Pronkist varras on valmistatud venitamise, pressimise ja kuumvaltsimise meetodil; ümmarguse, ruudu ja kuuskandi kujuga.

Ruudu-, kuuskandi ja ümara kujuga pronkslatte kasutatakse toormaterjalina erinevate mehhanismide tootmises: laagrid, mutrid, puksid, klapid jms. Tänu väga heale töödeldavusele kasutatakse pronksi masinaehituses, autotööstuses, mõõteriistade valmistamisel, ja elektritööstuses. Korrosioonikindlus võimaldab pronksi kasutada ka laevaehituses.

Pronkstoru

Pronks on vasesulamina väga vastupidav korrosioonile. Pronkstorude tootmiseks kasutatakse nii tina- kui ka räni-, berülliumi- või alumiiniumisisaldusega sulamit. Sulami täpne valik sõltub lõpptootele esitatavatest nõudmistest.
Märkimisväärne vastupidavus korrosioonile koos tugevuse ja plastilisusega muudavad pronkstorud väga kaua kestvateks – need omadused on olulised laiale tarbijaskonnale.

Pronkstorusid kasutatakse nii vee magistraaltrasside paigaldamiseks, kui ka vedelikega kokkupuutuvas tööstuses ja koduses majapidamises.

Pronkslatid

Suur osa detaile toodetakse sellisest poolfabrikaadist nagu pronkslatt – niisuguste toorikute järele on suur nõudlus erinevates tööstusharudes. Enamikke pronksi sulameid iseloomustab suhteline tugevus, hea vastupidavus korrosioonile ja kemikaalidele. Lisaks eeltoodule, on pronksi sulamid head soojus- ja elektrijuhid, mistõttu on pronkslatid laialdaselt kasutuses pajudes tehnilistes lahendustes.

Pronkslatte kasutatakse elektrotehnikas, kuid samas leiavad need ka laialdast kasutust metallitööstuses ja masinaehituses. Pronkslati toorikust, mis allub hästi töötlusele, on hea valmistada keerulise profiili ja kujuga stantsitud detaile, koostada kaua vastupidavaid metallkonstruktsioone – nurgikuid, kandureid, kinnitusvahendeid – seibe ja furnituuri detaile, hingi.

Pronksleht

Pronks on tugev, vastupidav mehhaanilistele mõjutustele, hea vastupidavusega korrosioonile soolases merevees, ideaalne soojus- ja elektrijuht. Valtsitud pronkstoodete hulka kuuluvad ka pronkslehed.

Taludes hästi erinevaid ekstreemseid keskkonnatingimusi, sobib pronks hästi graveerimistööde põhjaks; liiklusmärkide, viitade, kõikvõimalike tahvlite ja märkide valmistamiseks, ehitiste ja rajatiste fassaadide kaunistamiseks – ületades oma laialdaste kasutusvõimalustega teraslehe kasutussagedust suurelt. Pronkslehti kasutatakse ka ehitustöödel dekoratiivsel eesmärgil erinevate ehitiste fassaadide juures ja ka sisetöödel nii kontori- kui ka muude ruumide puhul.

Kõigi pronkstoodetega seotud küsimustega pöörduge meie kliendihaldurite poole. Helistage!

En7wzX5klw1TPronks – ümarpronks, pronkstoru, kuuskant, latt, leht